Ústní voda jako pomocník v domácnosti: Vyčistí pračku, monitor i koupelnu a zbaví nás vší i plísně na nohou!

Ústní voda nahradí celou řadu přípravků, které běžně potřebujeme v domácnosti. Zastoupí například deodorant, odbleší naše domácí mazlíčky, kde co vyčistí, zbaví nás plísně na nohou a spoustu dalšího. Vyplatí se o jejích schopnostech vědět.

Eliminuje pachy

Ústní voda eliminuje nejen zápach z úst – můžete ji využít k očištění rukou od nepříjemného zápachu cibule, česneku nebo ryb. Po sprše si s ní můžete promasírovat i chodidla – zápach nohou se vám pak zdaleka vyhne.

Pomůže s plísněmi

Pokud vás trápí plíseň na nohou či nehtech, ústní voda vám v kombinaci s octem pomůže. Smíchejte ústní vodu s octem v poměru 1:1 a směs pak nanášejte na nohy nebo nehty dvakrát až třikrát denně. Už brzy zaznamenáte změnu.

Bojuje s lupy

Smíchejte vodu s ústní vodou v poměru 1:1. Poté si jako obyčejně umyjte vlasy šamponem a následně aplikujte tuto směs. Vmasírujte ji do pokožky a nechte pár minut působit. Důkladně opláchněte.

Zklidní štípance

Komáří kousance nás někdy dokážou pořádně potrápit. Kousnutí potřete vatovým tamponkem namočeným v ústní vodě. Svědění i otok se zmírní.

Poslouží vám i jako pleťová voda

Pokud vám zrovna došla pleťová voda, vystačíte si s ústní vodou. Ta vás nejen zbaví mejkapu, ale navíc také účinně bojuje s pupínky. Pozor! Ústní vodu nepoužívejte, pokud máte velmi citlivou pleť. Pro tu raději zvolte speciální přípravek.

Brání infekci

Ústní vodu využijete i v případě, že jste si nechali udělat nové tetování či piercing. Voda napomůže hojení a bude bránit před infekcí.

Nahradí deodorant

Ústní voda vám může zachránit život v případě, kdy nemáte po ruce deodorant. Jednoduše namočte vatový tamponek do ústní vody a přetřete s ním podpaží.

Je skvělý čistič

Ústní voda funguje jako skvělá dezinfekce. Můžete pomocí ní vyčistit svůj zubní kartáček, brýle a dokonce i koupelnu.

Znáte nějaký další způsob, jak v domácnosti ústní vodu využít? Napište nám do komentářů.

 

Komentáře

Komentáře

Loading...