Zabalené vajíčka v látce? Výsledek je naprosto geniální.

Už vás nebaví polepovat obarvená vajíčka koupenými obtisky a máte pocit, že i toho barvení v cibuli už bylo dost? Vyzkoušejte něco nového! Zdobit můžete lihovým fixem, hedvábnou kravatou nebo dokonce lakem na nehty! Dnešním trikem bude barvení hedvábím, které vás svými výsledky dostane.

Tento způsob barvení je velice efektní, ale poněkud náročný na materiál. Potřebovat totiž budete vhodně vzorované 100% hedvábí. Použít můžete kravaty nebo šátky a šálky, o které už nikdo nestojí. Dále budete potřebovat:

  • kus bílého plátna,
  • nitě,
  • ocet  
  • samozřejmě vejce, ideálně bílá.

Připravte si kousky hedvábí lícovou stranu nahoru (kravaty musíte nejdříve rozpárat a zbavit podšívky) a vejce do nich zabalte, snažte se, aby látka neodstávala a bylo na ní co nejméně záhybů. Látku ještě pevně omotejte nití a celé vložte do kousku bílého plátna, který nahoře zajistíte gumičkou. Takto obalená vajíčka vložte do hrnce s vodou a octem (na litry vody asi 5 lžic octa) a velice zvolna vařte 20 minut. Vejce začněte vybalovat, až když úplně vychladnou!

 

Co na to říkáte? Napište nám do komentářů a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli na Facebooku a ostatních sociálních sítích.

 

Komentáře

Komentáře

Loading...